Zajęcia z Aeroboxingu
ZAJĘCIA W PIASECZNIE -(POZIOM OPEN) !
zajęcia odbywają się w sali bokserskiej na Stadionie Miejskim
ul. 1go Maja 16 Piaseczno,
Poniedziałek, Środa -godz. 20.15
(grupa żeńska -można dołączyc w każdym momencie niezależnie od poziomu zaawansowania)
Zajęcia poprowadzi medalistka Mistrzostw Świata w Kickboxingu Agata Kacprzak
Szczegółowe informacje tel. 660 575 527 lub 504 012 088
Na zajęciach poza układami przy muzyce w czasie których wykonujesz ciosy i kopnięcia zapoznamy cie z technikami używanymi w kickboxingu, boksie i elementami samoobrony. Wzmocnimy twoje ciało i kondycję a także pokażemy ci jak ćwiczyć przy użyciu specjalistycznego sprzętu.
Co to jest aeroboxing?
AEROBOXING
· sama nazwa brzmi tajemniczo. W rytm muzyki kopiesz wyimaginowanego wroga i uderzasz w słabość, którą chcesz w sobie zwalczyć. Przy okazji wyrabiasz koordynację ruchową.
· pomoże ci rozładować napięcie oraz wzmocnić mięśnie. Przede wszystkim jednak
spalisz kalorie szybciej niż praktykując inne formy aktywności.
· to rodzaj zabawy w walkę przy muzyce. Choć wygląda na sport przeznaczony dla osób zdecydowanych i dynamicznych, powinny się na niego zdecydować raczej te kobiety, które właśnie takie cechy chciałyby w sobie wyrobić.
Co to jest?
Jest to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie elementów kick-boxingu z aerobikiem. Trening taki pomoże rozwinąć mięśnie - przede wszystkim obręczy barkowej i ud. Nadaje się dla osób o niezłej kondycji ale może go uprawiać każdy bez względu na wiek i płeć, w Stanach Zjednoczonych na zajęcia przychodzą nawet sześćdziesięciolatkowie, którzy wybrane elementy wykonują w wolniejszym tempie niż młodsi uczestnicy. Teoretycznie wystarczy motywacja i chęć do pracy, jednak dla tych, którym trudno wejść bez zadyszki po schodach na drugie piętro, aeroboxing może być na początek wyczerpujący. Każdy nowy uczestnik zajęć jest traktowany priorytetowo.
Ubranie powinno być luźne i lekkie. Jeśli masz duży biust, załóż specjalny stanik sportowy - będziesz bowiem wykonywać dużo gwałtownych ruchów. Na zajęciach z aeroboxingu można ćwiczyć boso lub w obuwiu sportowym. W ciągu 15 minut spalisz: 170 kcal.
Od czego zacząć
Nawet jeśli jesteś zahartowana, podczas pierwszych kilku zajęć nie przesadzaj z intensywnością ćwiczeń. Daj swojemu ciału szansę, by przyzwyczaiło się do gwałtownych ruchów. Wykopy powinny być niskie, a uderzenia ręką niezbyt mocne. Gdy czujesz się zmęczona, zrób przerwę. Powinnaś ćwiczyć w swoim tempie, ale staraj się nie odstawać zbytnio od grupy.
Zarówno początkujący, jak zaawansowani muszą pamiętać o rozgrzewce przed treningiem oraz rozluźnianiu po jego zakończeniu. Aeroboxing to intensywna praca. Pamiętaj, aby po ćwiczeniach uzupełnić utracone płyny.
Jak się dobrze bawić
Nie obawiaj się nudy. Większość zajęć składa się z rozgrzewki i stretchingu oraz z 20-40 minut wykopów i uderzeń rękoma. Niektórzy trenerzy włączają do zajęć również bieganie, podskoki oraz marsz w miejscu.
Muzyka pomaga! Szybkie melodie dodają energii. Możesz zaproponować trenerowi swoje ulubione piosenki - cała grupa może ćwiczyć w ich takt. Dzięki temu trening będzie bardziej urozmaicony.
Poziomy zaawansowania
Zajęcia z aeroboxingu można łatwo dostosować do poziomu zaawansowania uczestników, ich potrzeb, a nawet nastroju. W grupie początkujących wszystkie elementy techniczne wykonuje się w wolnym tempie. Podstawą jest nauczenie się poprawnego wykonywania ciosów i wykopów, żeby nie nabrać złych nawyków ruchowych. Stopniowo zajęcia mogą się stawać coraz bardziej dynamiczne. Każda lekcja wygląda inaczej. Na jednej można wykonywać układ choreograficzny z wykorzystaniem wszystkich elementów charakterystycznych dla kickboxingu w rytm muzyki "W aerboxingu nie można być byle jakim. Jeśli robimy coś byle jak, sami sobie zdajemy się być byle jacy i przyciągamy byle jakich ludzi."
Agresja? Nie o to chodzi!
Aerobic z elementami kickboxingu tylko na pierwszy rzut oka może kojarzyć się z agresją. Wykopy, ciosy proste, sierpowe, podbródkowe, a do tego energiczne okrzyki. Gdyby popatrzeć na ćwiczących z boku, można pomyśleć, że bardzo się na kogoś zezłościli .Uczestnicy zajęć nie walczą ze sobą nawzajem, nie dotykają się, nikt nie trenuje na kolegach ciosów i kopnięć. Aeroboxing to walka z sobą samym, a raczej z własnymi słabościami. Instruktorzy namawiają do tworzenia wizualizacji wroga, z jakim dana osoba ma ochotę walczyć. Może to być zamiłowanie do jedzenia słodyczy, mała asertywność, niska samoocena lub problem bliskiej osoby. Wykonując wykop lub uderzenie sierpowe można sobie wyobrażać, że pragnie się uderzyć zmaterializowany problem. Czy to faktycznie pomaga? Tak. Każda aktywność ruchowa poprawia nastrój dzięki zmuszeniu organizmu do wydzielania naturalnych hormonów szczęścia, czyli endorfin.
Trenowanie aeroboxingu pozwala na:
-poprawienie kondycji fizycznej;
-zyskanie większej wydolności oddechowo – krążeniowej;
-wyrobienie dobrej koordynacji ruchowej, szybkości i dynamiki ruchów;
-spalenie zbędnych kalorii;
-wzmocnienie większości partii mięśniowych, szczególnie ramion, nóg i brzucha (podczas wykonywania wykopów pracują mięśnie brzucha, gdy podciągamy kolana do klatki piersiowej).