Informacje o szkoleniu

GDZIE TRENUJEMY?
Wszystkie zajęcia dla grup juniorskich i seniorskich odbywają się w sali przy ul. 1-go Maja 16 w Piasecznie. Klub znajduje się przy trasie wylotowej z Piaseczna  na Górę Kalwarię. Grupy dzieciece mają swoje treningi w sali klubu oraz w Szkołach w Józefosławiu, Chylicach, Jazgarzewie i Złotokłosie -patrz dział "zajęcia dla dzieci"

PLAN TRENINGÓW
GRUPA POCZĄTKUJĄCA -PON, ŚR  g.17.00 (6-9lat) PON, ŚR g.18.00 (10-14lat)
 i WT, CZW g.19.00 ,PT g.20.00 (+15lat i dorośli)
W tej grupie ćwiczą osoby które dopiero zaczynają swoja przygodę z kickboxingiem. Zajęcia obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe i gibkościowe poprawiające ogólną sprawność i wydolność organizmu. Po kolei wprowadzamy elementy techniczne (ciosy, kopnięcia, obrony, uniki itp.) Uczymy podstaw walki i pracy na przyrządach treningowych.

GRUPA ŚREDNIO-ZAAWANSOWANA (10-14lat) - PON i ŚR g.18.00,
W tej grupie ćwiczą osoby które co najmniej rok ćwiczą kickboxing lub pokrewne sztuki walki. Na zajęciach rozwijamy poszczególne cechy motoryczne (siła, szybkość, wytrzymałość) przydatne w walce. Doskonalimy poznane elementy techniczne (ciosy, kopnięcia, obrony, uniki itp.) i sposoby wykorzystania ich w walce. Przygotowujemy chętnych do startów w zawodach.

GRUPA ZAAWANSOWANA - PONIEDZIAŁEK , ŚRODA, 19.00 PIĄTEK 20.00
Do tej grupy należą zawodnicy i ćwiczący o dużym stażu w kickboxingu. Zajęcia związane są ściśle z cyklami przygotowań do startów w zawodach. Oprócz doskonalenia technik nożnych, ręcznych, ćwiczeń na przyrządach i walk sparingowych zawodnicy zapoznają się z najnowszymi trędami w poszczególnych formułach walki.

CO TO JEST KICKBOXING?
Kickboxing powstał z połączenia dalekowschodnich sztuk walki ze współczesnymi sportami walki jak boks. Wprowadzono nowoczesne metody nauczania i treningu. Opracowana regulamin sportowy, który stworzył możliwość realnej walki z zachowaniem bezpieczeństwa walczących. Obecnie stanowie bazę dla wszystki walczących w tzw. "stójce"

 W kickboxingu rywalizacja sportowa przebiega według regulaminów:

pointfighting- walka przerywana na planszy
light contact- walka ciągła z ograniczonym kontaktem na planszy
light kick- walka ciągłą na planszy z ograniczonym kontaktem z low kickiem.
full contact- walka ciągła z pełnym kontaktem; pola trafień ograniczone do twarzy/tułowiaz przodu do pasa, niskie podcięcia, walka w ringu
low-kick- jak w full contact plus atak nogą w udo
k1 rules- jak w low kick plus uderzenia kolanem
thai boxing- jak w K1rules plus uderzenia kolanem i łokciem w zwarciu
formy przy muzyce- układ technik do wybranej muzyki

Korzenie kick-boxingu sięgają wielu wieków wstecz. Boks tajski (boks birmański) muaj thai rozwijał się na terenach współczesnej Tajlandii. Można również doszukiwać się początków kickboxingu w starożytnej Grecji, gdzie uprawiano sztukę walki, w której można było zadawać ciosy rękami, nogami oraz stosować rzuty. Współczesna odmiana kickboxingu rozwijała się równocześnie na trzech kontynentach - Azja, Ameryka Płn.- USA, Europa od przełomu lat 60/70-tych. Obecnie mimo wspólnej bazy każda z odmian kickboxingu rozwija się i ewaluuje niezależnie wyznaczając własną specyficzną formę rywalizacji.

Obóz Spała 2017
2020 MP kadet mł PF LC -Bartosz Dobrowolski
Stronę ufundowała Gmina Piaseczno
World Association of Kickboxing Organisations Polski Związek Kick-Boxingu https://www.facebook.com/ksxfight http://www.pzb.com.pl/