Mistrzostwa Polski Junior i Senior w Kickboxingu PF i LC oraz Kadet KL -Będzin '2023

Dodano Thursday, 11 April 2024

MP juniorów w Kickboxingu LC -Będzin 2024 Sebastian JędraśMP juniorów w Kickboxingu LC -Będzin 2024

W dniach 12-14 w Będzinie spotkała się czołówka polskich Kickboxerów aby powalczyć o miano najlepszych w Polsce. Blisko tysiąc zawodników z ponad 100 klubów rywalizowało w 4 grupach wiekowych.  Weterani, Seniorzy i Juniorzy toczyli pojedynki w formułach Pointfighting i Light contact natomiast Kadeci w formule Kick Light. 
Zawody rozpoczęły się od walk w Pointfightingu. W tej formule udało nam się wywalczyć 7 medali. Mistrzami Polski zostali: Mariusz Niziołek (weteran -94kg) oraz Sebastian Jędraś (junior -84kg). Najwięcej emocji przyniosły pojedynki Bartosza Dobrowolskiego (junior -63kg) i Adama Bachmana (junior -57kg), którzy w swoim debiutanckim występie w juniorach zdobyli srebrne medale i zostali v-ce Mistrzami Polski.  Na 3 miejscu podium stanęły dziewczyny: Natalia Woińska (-60kg senior), Felicja Kubicka (-50kg junior) i Izabella Dąbrowska (-55kg junior)
W formule  Light contact nasi zawodnicy 6 razy stawali na podium.  Podobnie jak w PF Mariusz i Sebastian nie dali szans swoim przeciwnikom i zajęli 1 miejsca w swoich kategoriach wagowych. Wśród juniorów bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Dobrowolski, który w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej wywalczył brązowy medal.  Na trzecim stopniu podium uplasowały się również nasze 3 juniorki: Daria Niciporuk, Oliwia Maj i Felicja Kubicka.  O włos od medalu była Izabelia Dąbrowska i Adam Bachman, którzy minimalnie przegrali swoje pojedynki ćwierćfinałowe i odpadli z turnieju.  KS X Fight w formule Light contact zdobył 3 miejsce w rywalizacji klubowej na tym turnieju.
Najmłodsza grupa wiekowa (Kadeci )rywalizowała w Będzinie o tytuły Mistrzów Polski w formule  Kick Light.  Zawodniczki naszego klubu (Julia Marczyńska – kadet st. -37kg oraz Julia Węgrzyn – kadet mł. -46kg) miały 100% skuteczności w swoich walkach i obie zostały Mistrzyniami Polski w tej formule.