Puchar Europy w Kickboxingu -Zagrzeb'2024

Dodano Sunday, 18 February 2024

2024 PE Zagrzeb

W dniach 16-18 Lutego zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w Pucharze Europy w Kickboxingu, który odbył się w stolicy Chorwacji -Zagrzebiu. Blisko 1700 zawodników z 30 europejskich krajów toczyło boje w formułach planszowych i ringowych.

Największa ilośc zgłoszeń była w formule Pointfighting. W niektórych kategoriach było blisko 40 zawodników. W Pointfightingu nasi fighterzy zdobyli 3 medale. Najtrudniejszą drogę do podium miał Adam Bachman, który musiał wygrac 3 walki aby sięgnąc po brąz w kategori juniorów do 57kg. Wród kadetów starszych, w rywalizacji dziewcząt, srebro zdobyła Emilia Nieściur w kat. wag. do 37kg. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Węgrzyn,która po wygraniu 2 pojedynków, w grupie wiekowej Kadet młodszy stanęła na 3 stopniu podium w kat. wag.-47kg. Kilku zawodników otarło się o podium. Tuż za strefą medalową byli: Zuzia Węgrzyn, Karolina Chuda, Zosia Przybylska, Julia Marczyńska i Bartek Dobrowolski.

W ostatnim dniu zawodów nasi fighterzy rywalizowali na planszy w formułach ciągłych. Najlepiej wypadł Bartek Dobrowolski, który po wygraniu 3 trudnych pojedynków w formule Kick Light, minimalnie uległ zawodnikowi z Czech w walce o finał kat.wag. -63kg. Z dobrej strony pokazał się tez Staś Przybylski ,który uplasował się tuż za podium w formule Light contact w kat. wag.-57kg. - Gratulujemy :)