Puchar Świata w Kickboxingu -Budapeszt '2023

Dodano Wednesday, 14 June 2023

2023 PŚ Budapeszt -medaliści PF2023 PŚ Budapeszt -Karolina Chuda2023 PŚ Budapeszt -Bartosz Dobrowolski

Ponad 2 tys. zawodników z 43 krajów wystartowało w Pucharze Świata w Kickboxingu, który odbył się Budapeszcie w dniach 16-19 Czerwca 2023. Do stolicy Węgier udała się także reprezentacja KS X Fight Piaseczno w licznym 14 osobowym składzie.
Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie a medal było bardzo trudno gdyż w niektórych kategoriach było ponad 30 zawodników. Tym bardziej cieszy 7 medali który udało się zdobyć naszym reprezentantom.
W grupie wiekowej Dzieci w formule Pointfighting 2 medale wywalczyła Nadia Korda. Nadia w swojej kategorii wag. -30kg nie pozostawiła złudzeń swoim przeciwniczkom i pewnie sięgnęła po Puchar Świata. W kategorii wyższej w finale Nadia minimalnie przegrał z utytułowaną Niemką i tym samym zajęła drugie miejsce w tej kategorii.
Świetnie zaprezentowały się nasze zawodniczki w Kadetach młodszych. W formule Pointfighting Karolina Chuda po pokonaniu Słowaczki, Bułgarki, Węgierki i Polki zdobyła Puchar Świata w kat. wag. -28kg. Zosia Przybylska po równie trudnej drodze do podium zdobyła brązowy medal w tej samej formule w kat. wag. -32kg. W tej samej grupie wiekowej o włos od medalu byli: Kacper Zieba (-37kg) i Aleksander Bajor (-32kg)
Wśród Kadetów Starszych najlepiej zaprezentował się Bartosz Dobrowolski, który w kat. wag. -57kg wywalczył 2 brązowe medale w dwóch formułach: Light contact i Kick Ligh. Bartek po długich i wyczerpujących eliminacjach minimalnie przegrał swoje walki półfinałowe pozostawiając jednak bardzo dobre wrażenie na sędziach i trenerach Kadry Narodowej.
W gronie Juniorów srebrny medal wywalczył nasz multimedalista Sebastian Jędraś. Seba w formule Light contact w kat. wag. -84kg uległ dopiero w finale utytułowanemu Anglikowi.
Oprócz Pucharu Świata w Budapeszcie odbył się również Otwarty Puchar Węgier. W tym turnieju wystartowała dwójka naszych X fighterów. Julia Węgrzyn wywalczyła srebro w kategorii +42kg a Michał Szyszko w kategorii open pokonał wszystkich swoich przeciwników i stanął na najwyższym stopniu podium. Oboje startowali w formule Pointfighting w grupie wiekowej Kadet młodszy.