Mistrzostwa Polski Kadetów i Dzieci w Kickboxingu PF i LC -Bałtów'2023

Dodano Monday, 5 June 2023

2023 MP Kadet i Dzieci PF i LC -Bałtów

2023 MP Kad puchar 1.jpg2023 MP Kadet i Dzieci -Bałtów

W dniach 2-4 Czerwca do Bałtowa przyjechało ponad 500 zawodników z 57 klubów z całej Polski aby rywalizować w formułach Pointfighting i Light contact w kategorii wiekowej Kadet młodszy, Kadet starszy oraz Dzieci. Reprezentacja naszego klubu broniła tytułu najlepszej ekipy w formule PF z zeszłego roku. Wśród zawodników X Fight nie zabrakło zeszłorocznych Mistrzów, którzy i w tym roku potwierdzili swoją wysoką formę i ponownie wygrali zmagania między klubami.
W rywalizacji indywidualnej na największe pochwały zasługuje Bartosz Dobrowolski, który zarówno w Pointfightingu jak i Light contakcie wygrał wszystkie swoje pojedynki i zdobył podwójny tytuł Mistrza Polski.
W formule Pointfighting bardzo wiele pochwał zebrał również Adam Bachman. Adam pokonał wszystkich swoich przeciwników w kat. wag. -52kg w kategorii wiekowej Kadet Starszy i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Wśród Kadetów Młodszych tytuły i Mistrzów Polski i najlepszych zawodników turnieju zdobyli Julia Marczyńska oraz Kacper Zięba. Julia w doskonałym stylu pokonała wszystkie zawodniczki w kat.wag. -37kg w formule PF a w formule LC wywalczyła srebrny medal. Kacper w formule PF był trzeci w swojej kategorii wagowej ale za to formule Light contact nie dał szans żadnemu ze swoich przeciwników i zdobył upragniony tytuł Mistrza Polski.
Wśród Dzieci najlepiej spisał się Wiktor Lach, który w swoim debiucie na imprezie tej rangi wywalczył złoty medal w kat. wag. -36kg.
W sumie zawodnicy naszego klubu zdobyli 21 medali z czego aż 8 złotych. Poniżej lista medalistów.
Mistrzowie Polski: Bartosz Dobrowolski (PF i LC), Adam Bachman (PF), Julia Marczyńska (PF), Karolina Chuda (PF), Wiktor Lach (PF), Kacper Zięba (LC), Kamil Kraczkowski (LC)
v-ce Mistrzowie Polski: Kamil Kraczkowski (PF), Michał Szyszko (PF), Kacper Zięba (PF), Zosia Przybylska (PF), Zuzia Węgrzyn (PF), Nadia Korda (PF), Julia Marczyńska (LC), Stanisław Przybylski (LC)
Brązowi medaliści: Stanisław Przybylski (PF), Mikołaj Kurowski (PF), Aleksander Bajor (PF), Julia Węgrzyn (PF), Adam Bachman (LC)