Piaseczno Open 2022

Dodano Friday, 25 March 2022

2022 Piaseczno Open pl2022 PNO open -Bartosz Dobrowolski

26 Marca odbył sie X turniej dla Kadetów i Dzieci "Piaseczno Open". W tym roku do Piaseczna przyjechało ponad 300 zawodników z 22 klubów z całej Polski. Rywalizacja w niektórych kategoriach była bardzo wysoka ponieważ rywalizowali w nich Mistrzowie Polski i reprezentanci kraju w formule Pointfighting.
Początkujący, najmłodsi Kickboxerzy rywalizowali w formule soft contact. Zawodnikom z Piaseczna mocny opór stawiali reprezentanci AZS AWF Warszawa, którzy wygrali rywalizację drużynową wśród dzieci młodszych. Nie starczyło im jednak mocy aby wygrac z gospodarzami turnieju wśród dzieci starszych. Z dobrej strony pokazały się też dzieci Go-fight Łęczna, które wygrały 2 kategorie w rywalizacji indywidualnej. Wśród reprezentantów naszego, klubu na wyróżnienie zasługują Zuzanna Żabik oraz Julia Marczyńska. Wygrały one swoje kategorie indywidualne i były mocnymi punktami swoich drużyn.
Dziewczyny rządziły również w rywalizacji dzieci w formule Poinfighting. Zuzia Węgrzyn zwycięzyła swoją kategorię wagową natomiast Nadia Korda i Karolina Chuda zajęły drugie miejsca. Dobrze spisał się również Aleksander Bajor, który dotarł do finału i tam uległ utytułowanemu Jankowi Kamińskiemu z Ninja Academy Warszawa.
Wśród kadetów młodszych, którzy rywalizowali również w formule Poinfighting na słowa pochwały zasługują: Zosia Przybylska i Kamil Kraczkowski. Pokonali oni wszystkich swoich przeciwników i zdobyli złote medale w swoich kategoriach. Dobrze spisała się również Emilia Niściur, która w dwóch kategoriach stanęła na drugim stopniu podium.
Kadeci starsi walczyli w 2 formułach: Pointfighting i Light contact. W Pontfightingu mieliśmy 3 wyróżniających się zawodników. Wśród dziewcząt klasę pokazała nasza Mistrzyni Polski Izabella Dąbrowska, która nie pozostawiła złudzeń swoim przeciwniczkom i pewnie sięgnełą po medal w kategorii -50kg. Złotymi medalami "Piaseczno Open" mogą poszczycic się również Stanisław Przybylski i Bartosz Dobrowolski. Stasiek wygrał kategorię do 42kg a Bartek był najlepszy w kategorii do 52kg. Bartek wygrał również tą kategorię w formule light contact. Do grona złotych medalistów dołączył również Gustaw Wielądek, który wygrał wszystkie walki w light contact w kat. -60kg
Mnóstwo emocji wzbudziły pojedynki kadetów starszych w walce ciągłej w kategorii do 57kg, gdzie mogliśmy zobaczyc w akcji Marka Helaka. Marek w dobrym stylu pokonał swoich zawodników w drodze do finału, gdzie skrzyżował rękawice z Igorem Stępniem z Legionowa. Mimo dobrej postawy nie udało się Markowi wygrac tej walki i do domu wrócił ze srebrnym medalem a jego przeciwnik został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.
Gratulujemy medalistom i zapraszamy za rok na 11 edycję turnieju Piaseczno Open