Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick Light -Kartuzy '2021

Dodano Tuesday, 28 September 2021

W dniach 17-19 września w Kartuzach, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w formule kick-light. W tej planszowej formule Kickboxingu dozwolone są niskie kopnięcia na udo. Wielu zawodników startujących później w turniejach K-1 rules zaczyna właśnie od tej formuły co powoduje dużą frekwencję na zawodach, w których tym razem rywalizowało 258 zawodników z 80 klubów.
Dziewięcioro zawodników z X Fight reprezentowało Piaseczno na tym turnieju. Najlepszy wynik odnotował Piotr Sieliwoniuk, który w świetnym stylu sięgnął po tytuł Mistrza Polski Juniorów w kategorii do 79kg. W gronie najstarszych kolejny złoty medal w swojej karierze zdobył Mariusz Niziołek wyraźnie wygrywając wszystkie swoje pojedynki w kategorii do 94kg.
Wśród seniorów tytuł v-ce Mistrzyni Polski w kat -60kg wywalczyła Diana Dumała, ulegając w finale najlepszej zawodniczce turnieju Amelii Cymerman z Wilkowic. Natomiast Maciej Wyszyński zdobył brąz w bardzo silnie obsadzonej kategorii do-79kg. Gratulujemy :)