Kilka słów o nas.

Kickboxing w Piasecznie ma już wieloletnie tradycje. Sekcja powstała w roku 1985 jako jedno z ogniw Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Poniatówka”. Pierwszym trenerem był p. Marek Gąsiorek. Od początku w gronie piaseczyńskich kickbokserów jest Marcin Pałuba.
W roku 1992 nastąpiło przyłączenie sekcji do Klubu Sportowego „Dominet” Piaseczno przemianowanego później na K.S. Piaseczno.  
W roku 1997 sekcja nawiązała współpracę z wielokrotnym Mistrzem Świata i Europy Piotrem Siegoczyńskim co zaowocowało licznymi sukcesami naszych zawodników na arenie krajowej i międzynarodowej. W 2012 roku sekcja wydzieliła się od KS Piaseczno tworząc samodzielny klub o nazwie "X fight".  Również w 2012 zawodnicy naszego klubu rozpoczeli starty w boksie amatorskim. W roku 2013 przy współpracy z KS Shogun rozpoczeliśmy szkolenie w zakresie MMA.
Współpracujemy z klubami zagranicznymi i organizacjami międzynarodowymi. Uczestniczymy corocznie w ok. 20-tu turniejach krajowych i 10-ciu międzynarodowych.

Na przestrzeni lat zawodnicy klubu wywalczyli wiele medali i odnieśli znaczące sukcesy w Polsce i za granicą. Od lat zdobywamy tytuły najlepszej drużyny w kraju w formule Pointfighting,  light-, i full-contact. Odnosimy również sukcesy w Mistrzostwach Polski  Kick Light , Low-kick i K-1 rules.
Corocznie nasi zawodnicy zdobywają  ponad 100 medali w zawodach  mistrzowskich krajowych jak i międzynarodowych w tym także Mistrzostwach  Świata i Europy oraz Pucharu Świata we wszystkich kategoriach wiekowych. Ponad 20 naszych podopiecznych jest aktualnymi Mistrzami Polski.
 Trenują u nas Mistrzowie Europy, Świata oraz medaliści Pucharu Świata. Co roku liczna grupa zawodników z naszej sekcji zasila skład Kadry Narodowej we wszystkich formułach Kickboxingu.

 Obecnie w sekcji odbywają się zajęcia o charakterze rekreacyjnym (grupa początkująca i średniozaawansowana)  i sportowym (grupa zaawansowana).
Na treningach pracujemy nad wzmocnieniem organizmu i przygotowaniem go do ciężkiego wysiłku fizycznego. Duży zasób ćwiczeń ogólnorozwojowych pozwala uzyskać i zachować optymalną sylwetkę i wagę ciała. Uczymy nie tylko dużego zasobu technik, ale również przełamywania własnych słabości.
Prowadzimy szkolenie w formułach full-contact, low-kick, K-1, light-contact i pointfighting a także w Boksie amatorskim. Po opanowaniu przez trenujących podstawowych technik uczymy zachowania w walce sportowej. Dla bezpieczeństwa walczymy w pełnym zestawie ochraniaczy. Od 2013 roku we współpracy z KS Szogun prowadzimy także zajęcia z Mieszanych Sztuk Walki (MMA) -zajęcia w poniedziałki o godz. 20.00 i czwartki godz. 19.00

Ponadto organizujemy regularne egzaminy na stopnie i obozy szkoleniowe na terenie Polski.
Sekcja posiada licencję Polskiego Związku Kickboxingu i Polskiego Związku Bokserskiego.
Zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonej i certyfikowanej kadry instruktorów:

• PIOTR SIEGOCZYŃSKI
  4 dan, 4-krotny  Mistrz Świata,  5-krotny Mistrz Europy
• MARCIN PAŁUBA
  1 dan, wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Świata
• MARIUSZ NIZIOŁEK
  1 dan, wielokrotny Mistrz Polski , Mistrz Świata WKA full-contact
• ROBERT MATYJA
  1 dan, Mistrz Polski light-contact , Mistrz Europy WAKO light-contact

• ŁUKASZ MASZCZYK
  6 krotny Mistrz Polski w Boksie , cwiercfinalista olimpiady w Pekinie

• MICHAŁ JABŁOŃSKI
  wielokrotny Mistrz Polski w Kickboxingu , zawodowy Mistrz Europy full-contact

ZAPRASZAMY NA TRENINGI :)