Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów i Juniorów w formułach PF i LC oraz Kadetów w KL -Będzin '2023

Dodano Monday, 24 April 2023

2023 MP PF LC Sen Jun

W dniach 21-23 Kwietnia do Będzina przyjechało ponad 1000 zawodników aby rywalizować o tytuł Mistrza Polski w Kickboxingu. Weterani, Seniorzy i Juniorzy walczyli w formułach Pointfighting i Light contact natomiast Kadeci w formule Kick Light.
W ekipie X fight Piaseczno swoją klasę potwierdził Mariusz Niziołek, który w gronie weteranów obronił tytuł Mistrza Polski w formule Pointfighting a Light kontakcie zajął 3 miejsce.
Wśród Seniorów najjaśniejszym punktem naszej ekipy była Natalia Woińska, która wywalczyła srebro w formule PF a w formule Light contact po trudnych walkach dotarła do 3 miejsca na podium.
W gronie juniorów należy pochwalić dwójkę naszych zawodników: Sebastiana Jędrasia oraz Oliwię Maj.  Sebastian dwukrotnie stanął na podium. W Pointfightingu nie dał szans swoim przeciwnikom i pewnie wywalczył tytuł Mistrza Polski, natomiast w Light contact po bardzo wyrównanym pojedynku finałowym minimalnie uległ Marcelowi Maliszewskiemu z Lubicza. Oliwia po bardzo wyczerpujących walkach dotarła do finału kategorii -55kg w formule Light contact gdzie uległa utytułowanej Julii Szyjkowskiej z Obrowa. Mimo to srebro w tak mocno obsadzonej kategorii to bardzo duży sukces tej zawodniczki.
Wśród Kadetów nie mieli sobie równych dwaj nasi reprezentanci. Bartosz Dobrowolski i Adam Bachman w jednej z najliczniejszych kategorii turnieju dotarli do finału gdzie stoczyli bratobójczy pojedynek o złoto. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Bartek i to on może cieszyć się tytułem Mistrza Polski.