Piaseczno Open 2023

Dodano Tuesday, 4 April 2023

Piaseczno Open 2023 zdj 1Piaseczno Open 2023 zdj 2

25 Marca odbył się kolejny coroczny turniej Kickboxingu „Piaseczno Open” dedykowany dla najmłodszych adeptów tego sportu. W 11 edycji tych zawodów wzięło udział blisko 400 zawodników z 23 klubów z całej Polski. Rywalizacja toczyła się 3 kategoriach wiekowych. Najmłodsi toczyli boje na pałki piankowe. A oto jak wypadli nasi reprezentanci.
Wśród Dzieci młodszych (5-7lat) najlepiej spisali się Liliana Nieściur (-120cm) oraz Piotr Babkiewicz (+125cm). Wygrali oni wszystkie pojedynki i mogli cieszyć się złotymi medalami. Wśród Dzieci Starszych (8-10lat) na najwyższym stopniu podium stanęli: Jan Lis (-142cm) oraz Tymon Dąbrowski (+142cm). W kategorii Dzieci rozegrano też turniej w formule Pointfighting. W tej rywalizacji najlepiej wypadła Nadia Korda zajmując 2 miejsce w kat. wag. -27kg i 3 miejsce w kat. wag. -30kg.
W formule Pointfighting rywalizowali również Kadeci. Wśród Kadetów młodszych czwórka reprezentantów X Fight Piaseczno zdobyła złote medale: Zuzanna Węgrzyn (-28kg), Zosia Przybylska (-32kg), Michał Szyszko (-47kg), Kamil Kraczkowski (+47kg). Zosia została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju w tej grupie wiekowej. Zawodnicy z Piaseczna wywalczyli również 3 złote medale w gronie Kadetów Starszych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Adam Bachman (-52kg) oraz dwukrotnie Bartosz Dobrowolski (-57kg i -63kg). Bartek otrzymał również tytuł najlepszego zawodnika PF wśród Kadetów Starszych.
W tej samej formule rywalizowały również drużyny (2 chłopców+ dziewczyna). Zarówno w gronie Kadetów młodszych jak i starszych wygrały ekipy naszego klubu. W skład zwycięskiej drużyny Kadetów młodszych wchodzili: Kacper Zięba, Michał Szyszko, Julia Marczyńska a drużyna Kadetów Starszych to: Adam Bachman, Bartosz Dobrowolski, Izabella Dąbrowska.
Na turnieju „Piaseczno Open” mogliśmy również zobaczyć emocjonujące pojedynki w formule Light contact. W tej formule rywalizowali tylko Kadeci Starsi. W tej formule 3 złote medale padły łupem zawodników. Zdobyli je: Stanisław Przybylski (-47kg), Adam Bachman (-52kg) oraz Bartosz Dobrowolski (-57kg). Najlepiej walczył Adam i został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika turnieju w tej formule.