Puchar Świata w Kickboxingu -Insbruck '2023

Dodano Saturday, 4 March 2023

2023 PŚ Insbruck -Nadia Korda i Julia Marczyńska

19 Marca zakończył się w austriackim Insbrucku Puchar Świata w Kickboxingu. W jednym z największych turniejów na Świecie startowało 10 zawodników X fight Piaseczno.
4 medale wywalczyli zawodnicy naszego klubu w pierwszym dniu zawodów, w którym zawodnicy walczyli w formule Pointfighting. Po najcenniejsze trofeum sięgneły 2 nasze zawodniczki. Nadia Korda wśród dzieci w kat.-27kg zdobyła złoty medala a w kat.-30kg dotarła do finału gdzie minimalnie przegrała z zawodniczką z Niemiec. Drugą złotą medalistką została Julia Marczyńska, która po wygraniu 4 walk stanęła na najwyższym stopniu podium w kat. -37kg wśród Kadetek młodszych. W tej samej kategorii wiekowej lecz w niższej wadze brązowy medal wywalczyła Zosia Przybylska wygrywając wygrywając w drodze do podium wszystkie wcześniejsze walki przed czasem. Kadetom Starszym udało się wywalczyc 2 brązowe mdale w walce ciągłem. O włos od finału był Stanisław Przybylski, który 1 trafieniem przegrał po dogrywce pojedynek ze Szwajcerem w formule Light contact. Drugi brązowy medal zdobył Adam Bachman w formule Kick Light. Adam jednocześnie toczył pojedynki na dwóch planszach w dwóch różnych formułach. Niestety zabrakło tchu w trzeciej kolejnej walce bez chwili odpoczynku aby stanąc na wyższym stopniu podium. Generalnie był to bardzo dobry występ naszych zawodników. Wszyscy pokazali dobre wyszkolenie i serce do walki.