Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Kickboxingu Kick Light -Jarosław'2023

Dodano Saturday, 4 March 2023

2023 MP KL Sen Jun

W dniach 10-12 Marca w Jarosławiu rywalizowali najlepsi Kickboxerzy z całej Polski w formule Kick Light.  W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 74 klubów. Wśród startujących była 13 osobowa ekipa z naszego klubu. Wśród juniorów swoją klasę potwierdzili: Sebastian Jędraś i Daria Niciporuk. Nie pozostawili oni złudzeń swoim przeciwnikom i pewnie wygrali swoje kategorie wagowe. Oboje obronili tytuły Mistrzów POlski z zeszłego roku. Wśród Seniorów prawdziwą niespodziankę sprawił nam Mikołaj Dąbrowski, który debiutował w kat.wag. -79kg. Mikołaj w pierwszej bardzo wyrównanej walce pokonał utytułowanego Rogera Garbaczewskiego z Siedlec a w kolejnych było już tylko lepiej. Ostatecznie nasz debiutant w Seniorach na gali finałowej pokonał Nikodema Bidusa z Rebelii Kartuzy i tym samym sięgnął po swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Seniorów w Kickboxingu w formule Kick Light. Mikołaj został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii wagowej. Również wśród seniorów brązowe medale zdobyli: Patryk Glinka (-69kg) i Oliwia Ściągaj (-65kg). W weteranach srebro wywalczył nasz trener Mariusz Niziołek. Gratulujemy :)