Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu -Budva '2021

Dodano Sunday, 14 November 2021

13 Listopada zakończyły się Mistrzostwa starego kontynentu w Kickboxingu dla Kadetów Starszcyh i Juniorów.  W zawodach wzięło udział blisko 1200 zawodników z 39 krajów.

Piątka kickboxerów z X Fight Piaseczno reprezentowała nasz Kraj na tym turnieju. W formule Pointfighting w barwach biało-czerwonych wystąpili: Natalia Woińska (junior, kat. wag. -55kg oraz Bartosz Dobrowolski (kadet starszy, kat. wag.-47kg). W formule Kick Light na Czarnogórskich planszach mogliśmy zobaczyć Sebastiana Jędrasia (kadet starszy, kat. wag. +69kg) oraz Piotra Sieliwoniuka (junior, kat.wag. -79kg). W ringu królowała Oliwia Ściągaj, która walczyła w formule Full contact w kat. wag. -70kg.

Nasi wspaniali reprezentanci wracają z tych Mistrzostwa z trzema medalami z czego 2 mają najcenniejszy złoty kolor. Tytuł Mistrzyni Europy wywalczyła Oliwia, która w finale pokonała swoją koleżankę z Kadry Joannę Muchę.

W formule Kick Light Sebastian Jędraś deklasuje kickboxerską czołówkę Europy i zdobywa tytuł Mistrza starego Kontynentu. Słowa uznania dla Sebastiana są tym większe,  że jego start stał pod poważnym znakiem zapytania. Dwa tygodnie przed turniejem Seba złamał palca stopy lewej nogi i lekarze dawali mu niewielkie szanse na powrót do zdrowia. Determinacja i sportowe męstwo zwyciężyły. Sebastian nie tylko wystartował ale też pokazał że jest najlepszym zawodnikiem w Europie w swojej kategorii.

W tej samej formule Piotr Sieliwoniuk dociera do półfinału i zdobywa cenny, brązowy medal. Jest to olbrzymi sukces Piotra, który uprawia tą dyscyplinę sportu zaledwie od 2 lat a te Mistrzostwa są dla niego pierwszym startem międzynarodowym. Niestety nieco słabiej wypadli nasi Pointfighterzy. Zarówno Bartek jak i Natalia odpadli w eliminacjach i nie udało im się wywalczyć miejsca na podium.