Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu -Gyor '2019

Dodano Saturday, 23 November 2019

W dniach 23.08-01.09.2019 odbyły się w węgierskim Gyor Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu. Do składu Reprezentacji Polski dostało się 6 zawodników naszego klubu. Najlepiej spisali się nasi zawodnicy w formule Full-contact. W ringu 2 miejsce i tytuł v-ce Mistrzyni Europy wywalczyła Oliwia Ściągaj w kategorii do 60kg. Niewiele zabrakło Rafałowi Wójcikowi który w kategori do 67kg minimalnie przegrał walkę o finał z utytułowanym zawodnikiem rosyjskim. Rafał ostatecznie stanał na 3 miejscu podium. Niespodziankę sprawił Cezary Aderek, który dzięki swojej świetnej postawie wywalczył brązowy medal w formule Kick Light wśród Kadetów starszych (-52kg). Największą reprezentację mieliśmy w formule Pointfighting. Gustaw Wielądek, Janek Bocheński i Martyna Wieteska rywalizowali w najbardziej wymagającej i najliczniej obsadzonej formule Mistrzostw. Najlepszy rezultat osiągnął Gustaw, któremu udało się wejśc do cwiercfinału i zajął 5 miejsce. Niestety pozostali młodzi fighterzy odpadli w eliminacjach. Gratulujemy medalistom :)