Czech open -Praga '2016

Dodano Sunday, 16 October 2016

2016 CZECH OPEN -ekipa X Figth2016 CZECH OPEN -Tomasz Kurzeja

W dniach 14-15.10.2016 odbyła się w Pradze kolejna edycja Międzynarodowego Turniej w Kickboxingu -CZECH OPEN. Wśród uczestników można było zobaczyć najlepszą ekipę Pointfightingu na Świecie Kiraly Team z Węgier a także znakomitych zawodników z Włoch, Austrii, Chorwacji i innych krajów. Nie zabrakło również X-fitghterów z Piaseczna, którzy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii wiekowaj wystartował Mikołaj Dąbrowski wygrywając pewnie swoją kategorię wagową w formule Pointfighting. Wśród Kadetów Starszych w kat. +69kg rywalizował Klaudiusz Świstulski.  Klaudiusz podobnie jak w roku poprzednim wygrał wszystkie swoje walki w formule Pointfighting a formule Light-contact dotarł do finału lecz z powodu kontuzji musiał wycofać się z turnieju i zadowolić się 2 miejscem na podium. Świetnie zaprezentował się nasz senior Tomasz Kurzeja dla którego ten turniej to bezpośrednie przygotowanie do Mistrzostw Europy, które odbędą się już za miesiąc w Atenach. Tomek wygrał swoją kategorię wagową (-74kg) i wywalczył srebro w kategorii wyższej. Ponadto stoczył pasjonujący pojedynek z Mistrzem Świata Węgrem Krystianem Jaroszkiewiczem w kategorii open. Gratujemy zawodnikom udanego startu i życzymy kolejnych sukcesów.